tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 2 kwietnia 2013

"Uśpione morderstwo" - Agata Christie - recenzja


Agata Christie urodziła się 15 września 1890 r. w Anglii. Po śmierci ojca razem z matką zaczęła jeździć po świecie. Pierwszą jej powieścią była Tajemnicza historia w Styles wydana w 1920 r. Agata Christie napisała 80 kryminałów a także kilka powieści obyczajowych wydanych pod pseudonimem Mary Westmacott. W księdze Guinnessa figuruje jako najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów.

Gwenda Reed wprowadza się do swojego nowego domu. Od razu wydaje się jej on dziwnie znajomy. Okazuje się, że jako małe dziecko była prawdopodobnie świadkiem uduszenie kobiety w tym właśnie domu. Teraz nie wie czy to prawda, a jedyną osobą która mogła by odpowiedzieć na wszystkie pytania Gwendy był jej ojciec. 

Lecz on zmarł żyjąc w przekonaniu, że zabił własną żonę. Zagadkę  Gwendy pomaga jej rozwiązać mąż, a także starsza pani Marple.

Czy morderstwo kobiety, które widziała Gwenda okaże się prawdą?

Książka Uśpione morderstwo, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego,  to początek mojej przygody z Agatą Christie, już teraz cieszę się, że napisała ona aż tyle kryminałów. 

Lektura jest bardzo dobrze napisana, a akcja wciąga zarówno na początku jak i końcu tej książki. Nie ma się nawet odczucia, że książka była pisana dość dawno, gdyż wydaje się że cała akcja dzieje się w teraźniejszości. 

Polecam nie tylko miłośnikom kryminałów. Książka ma cudowny, tajemniczy klimat i na pewno nie będziesz mógł jej odłożyć zanim nie wyjaśnisz zagadki. W dodatku okładka książki bardzo przyciąga wzrok.


Grazia, 16 lat

Grupie Wydawniczej Publicat serdecznie dziękuję za ten kryminał. 

1 komentarz: