tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 11 września 2013

"Ukrainka" - Barbara Kosmowska - recenzja

Barbara Kosmowska - pisarka i poetka, absolwentka polonistyki. Debiutowała jako licealistka, w latach osiemdziesiątych zdobywała liczne nagrody w konkursach poetyckich. Autorka m. in.  Głodnej kotki, Terenu prywatnego, Prowincji.

Ukrainka - Barbara KosmowskaIwanka po skończeniu szkoły postanawia opuścić swój rodzimy kraj i zamieszkać z chłopakiem w Polsce. Jako młoda wiolonczelistka tęskni za grą na ukochanym instrumencie, ale w imię miłości postanawia na razie zrezygnować ze swojej pasji i poszukać pracy.


Rodzina Wolskich na pierwszy rzut oka wydaje się być zwyczajną, dość zamożną rodziną, ale za zamkniętymi drzwiami dopiero można się przekonać jaka jest prawda.  Mąż nie kocha żony na tyle by być jej wiernym, ona popada w stany depresyjne, a synek jest jakiś inny, zbyt cichy, mało kontaktowy. Właśnie ci ludzie dali Iwance pracę, a potem z hukiem ją odebrali, i wtedy "posypało" się całe życie młodziutkiej kobiety.

„Ukrainka” Barbary Kosmowskiej to wielowątkowa powieść o ludziach w różnym wieku, którzy przeżywają swoje własne dramaty. Jedni  czuli się niekochani w dzieciństwie, inni muszą pogodzić się z dorastaniem dziecka, które „wyfruwa z gniazda”, a jeszcze inni z brakiem odwagi, by zrealizować swoje marzenia.

Polecam książkę wszystkim tym, którzy lubią niespodziewane zwroty akcji i niebanalne zakończenia.


KaeS, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz