tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 9 września 2013

„Zdrada pachnie pomarańczami” - Iwona Czarkowska - recenzja

Zdrada pachnie pomarańczami - Iwona CzarkowskaPodczas majowego weekendu 1981 roku dochodzi do napadu na bank w małej miejscowości Olszanica. Przestępcy przebrani są za postacie z bajki, gdyż właśnie trwa regionalne święto. Trop kończy się przy pensjonacie „Trzy Buki”, który w tym czasie gości różnych ludzi z całej Polski.  Sprawa nie zostaje wyjaśniona i trafia do policyjnego archiwum.

W 2011 roku pewna policjantka znajduje akta sprawy i postanawia zbadać ją na nowo. Pensjonat w Groblach Olszanickich przeżywa jednak chwile niepowodzenia. Aby to zmienić specjalista od marketingu postanawia zaprosić tam te same osoby, które spędzały w nim weekend przed trzydziestoma laty.

Jak zmieniły się losy gości w ciągu trzech dekad?
Jak przebiegał napad na bank w Olszanicy?
Co padło łupem złodziei?

„Zdrada pachnie pomarańczami” to książka detektywistyczna, trzyma w napięciu od pierwszego rozdziału. Szybko się ją czyta, gdyż napisana jest zrozumiałym językiem z ogromną dawką humoru. Ukazuje żartobliwie życie w PRL oraz współcześnie w małej miejscowości. Dowcip słowny nie przeszkodzi jednak czytelnikowi odszukać głębokie refleksje na temat relacji międzyludzkich i zawiłości życia człowieka. Moim zdaniem jest to świetna lektura dla ludzi w każdym wieku, bez względu na płeć. A ponadto niemal nad każdą kartką czuć zapach pomarańczy..

Polecam serdecznie!

Tania, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz