tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 4 listopada 2013

"Sekret Julii" – Tahereh Mafi - recenzja

Sekret Julii - Tahereh MafiJulia wraz z Adamem uciekają z kwatery Komitetu Odnowy. Schronienie znajdują w Punkcie Omega, gdzie mieszkają ludzie o podobnych do nich zdolnościach. To znaczy ludzie mający w sobie niesamowitą Energię, która przekłada się na nadzwyczajne umiejętności. Niektórzy przenoszą przedmioty siłą umysłu, a inni tworzą najlepsze systemy zabezpieczeń oraz broń.
   
Jednak nikt nie ma takich zdolności jak Julia. Ludzie, którzy choć musną jej skórę, umierają. Dziewczyna przez to była niekochana przez rodziców, nie miała przyjaciół. Robiono na niej eksperymenty… Lecz teraz udało jej się uciec i to z chłopakiem, któremu nie szkodzi jej dotyk. Powinna być szczęśliwa, a jednak nie jest. Coraz bardziej zamyka się w sobie, przez co współmieszkańcy mają ją za dziwoląga. Na dodatek prawie w ogóle nie widuje się z Adamem. Te krótkie spotkania, podczas których czuje się jak w niebie, nie są dla niej wystarczające. Poza tym ma wrażenie, że Adam coś przed nią ukrywa. Coś co oddala ich od siebie. Gdy w końcu odkrywa jego sekret, jest tak zdruzgotana, że podejmuje bardzo zaskakujące decyzje.
     
Jaki sekret ma Adam? 
Jakie będą dalsze losy Julii? 
Czy nadal będą razem?
    
Na te pytania, odpowiedź można znaleźć tylko w jeden sposób… Należy przeczytać tę książkę! Sekret Julii to powieść tak wciągająca, że nie radzę jej czytać dzień przed sprawdzianem, bo pewne jest to, że się nie nauczycie! Czyta się ją jednym tchem, a emocje towarzyszące nam przy lekturze, mogą przyprawić o zawał serca.
     
Powieść jest pisana jako pamiętnik Julii, więc znajduje się tu sporo opisów jej uczuć, myśli i marzeń. Są one jednak ciekawe, a nie nudne jak w niektórych książkach. Ponadto niektóre zdania, są przekreślone, co dodatkowo pobudza ciekawość czytelnika.
    
Sekret Julii to druga część bestsellerowego Dotyku Julii. Dużym plusem jest to, że nie musiałam czytać pierwszej części, by zorientować się o co chodzi.  Wszystkiego można było się domyślić. Choć jak tylko będę miała okazję, to z chęcią przeczytam.
    
Moim zdaniem jest to powieść obowiązkowa dla miłośników współczesnej literatury młodzieżowej. Pełne dynamizmu sceny, silne, miotające uczucia głównej bohaterki, przyjaźń, zdrady, sekrety i kłamstwa. To są składniki, z których składa się ta książka.

Zdecydowanie polecam!
   Nikki, 15 lat

TUTAJ znajdziesz recenzję Dotyku Julii.

                                                               

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz