tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 21 stycznia 2014

”Cuda Świętego Józefa. Świadectwa i modlitwy” - Elżbieta Polak, Katarzyna Pytlarz - recenzjaokładka
„Józef jest ‘opiekunem’, gdyż umie słuchać Boga, pozwala się prowadzić jego woli. Właśnie, dlatego jeszcze bardziej troszczy się o powierzone mu osoby, realistycznie odczytuje wydarzenia, jest czujny na to, co go otacza i umie podjąć najmądrzejsze decyzje. W nim widzimy, drodzy przyjaciele, jak się odpowiada na Boże powołanie – będąc dyspozycyjnym, gotowym. Widzimy również, kto stoi w centrum chrześcijańskiego powołania: Chrystus!”

Papież Franciszek, z homilii na inaugurację pontyfikatu, 19 marca 2013 rok.

Tak głównego bohatera książki pt.: „Cuda Świętego Józefa: Świadectwa i modlitwy” opisuje Papież Franciszek. Święty Józef nie jest przedstawiony biograficznie w tym dziele, ale odnoszą się do niego świadectwa, ukazujące jego niesamowitą moc wiary oraz modlitwy, pomagające jej zakosztować. Autorem jej jest wiele ludzi począwszy od takich zwykłych, których można spotkać na ulicy, kończąc na największych głowach Kościoła Katolickiego tj. Leon XIII i Jan Paweł II. Wszystko to zebrały i opracowały Elżbieta Polak i Katarzyna Pytlarz przy współpracy z Siostrami Bernardynkami.

Wiele osób spotkało się z potęgą Świętego Józefa. Pomagał on im w niejednej sprawie. Cudowne uzdrowienie chorego na raka, pomoc w problemie finansowym, a nawet niesamowite naprawienie komputera to tylko niewielka cząstka z wielkiej ilości cudów uczynionych przez tego cichego opiekuna. Jego osoba przedstawiona jest w Piśmie Świętym bardziej na drugim planie. Jednak to Józef został przybranym ojcem Jezusa Chrystusa, wychowywał go i uczył zawodu, którym sam się trudził. Jemu Bóg powierzył opiekę nad swoim synem i tak samo nas kieruje w jego ręce. Ale samemu też trzeba chcieć podążyć drogą wiary i miłości, jaką obrał dla nas Syn Boży. W zrozumieniu intencji tego Świętego pomaga nam Aneks, ostatni rozdział tej książki. Jan Paweł II przytacza tam jego motywy i fragmenty Biblii poświęcone osobie Józefa. Jednakże każdy z wielu autorów zachęca do modlitwy i odnalezienia drogi wiary.

Ta książka mnie nie tylko zaciekawiła, ale w niektórych momentach także zadziwiła. Nie jest to mój typ, jednak podobała mi się i szczerze zachęcam do sięgnięcia po nią. Duża liczba autorów powoduje, że chce się ją czytać, gdyż każdy z nich inaczej opisuje i odbiera cuda, które zdarzyły się za pośrednictwem świętego Józefa. Warto przeczytać.

Polecam

Monia, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz