tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 22 maja 2014

„Mroczne umysły” - Alexandra Bracken– recenzja

Alexandra Bracken urodziła się w stanie Arizona, ale mieszka w Nowym Yorku.  Jest absolwentką kierunku historii i języka angielskiego na uniwersytecie w Williamsburgu w stanie Virginia. „Mroczne umysły” to jej pierwsza książka wydana w Polsce, a zarazem początkowa część trylogii o tej samej nazwie.

Mroczne umysły wciągają was do swojego niebezpiecznego świata i nie wypuszczają. Nie mogłam się oderwać!
C. J. DAUGHERTY
Autorka bestsellerowej sagi „Wybrani”

Mroczne umysły - Alexandra BrackenPo epidemii choroby OMNI pozostała tylko garstka dzieci. Te, które przeżyły mają moc i są zaliczane do jednej z pięciu grup – zielonych, niebieskich, żółtych, pomarańczowych lub czerwonych.

Kiedy Ruby miała dziesięć lat, w dniu urodzin weszła do kuchni i zastała w niej swoją matkę. Zaczęła do niej mówić, że nie chce iść do szkoły, niestety mama nie poznawała swojej córki, ojciec także. Ruby wymazała im przypadkowo pamięć.
Od czasu tego pamiętnego wypadku minęło sześć lat. Okropnych lat. W tamtym dniu została przewieziona do obozu, z którego już nigdy miała nie wyjść. Przydzielono ją do zielonych, lecz tak naprawdę jest pomarańczowa, i ukrywa to, by przeżyć.

Ta książka jest wręcz stworzona dla mnie. Akcja trzyma w napięciu. Czyta się ją w zastraszającym tempie. Ciągłe zwroty akcji nie dają przewidzieć, co się stanie. Umrze czy nie umrze? Ucieknie czy też nie? Jako pomarańczowa, Ruby ma problemy z ujarzmieniem swojej mocy, co powoduje serię wypadków, które autorka wtrąciła w momentach, w których najmniej byśmy się ich spodziewali. 

„Mroczne umysły” polecam każdemu nastolatkowi i dorosłemu, który chce na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zatracić w tym brutalnym, i na nasze szczęście, nierealnym świecie.

A ty, kiedy kończysz dwanaście lat? Bo właśnie wtedy najprawdopodobniej cię zabiorą. Jeśli jesteś starszy, to miałeś dużo szczęścia...Lady Black, 13 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz