tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 9 czerwca 2014

"Jeszcze jeden dzień’’ - Mitch Albom - recenzja

Jeszcze jeden dzień - Mitch AlbomMitch Albom jest amerykańskim pisarzem, dziennikarzem sportowym, a oprócz tego komentatorem telewizyjnym i radiowym. W 1997 napisał ,,Wtorki z Morriem’’. Już dwa lata później film na podstawie tej książki wszedł na ekrany kin. ,,Pięć osób, które spotykamy w niebie’’, kolejna powieść Mitcha Alboma, również szybko zdobyła uznanie czytelników. Jednak to właśnie ,,Jeszcze jeden dzień’’ stała się najlepiej sprzedającym bestsellerem tego amerykańskiego pisarza.

Książka przedstawia historię zagubionego mężczyzny, który właściwie zniszczył sobie życie. Stał się alkoholikiem, córka nie chce go widzieć i wciąż dręczą go wyrzuty sumienia. Nie było go przy własnej matce w chwili jej śmierci. Chick już nie daje sobie rady. W końcu decyduje się na dramatyczny krok. Samobójstwo. Jakimś cudem jednak nie zabija się, a zamiast tego zyskuje dodatkowy dzień z matką. Czas ten spędza na refleksjach, rozmowach z ukochaną mamą i wspomnieniach. 

Co z tego wyjdzie? Czytelnik sam powinien to odkryć…

Książka zaczyna się słowami ,,Niech zgadnę. Jesteś ciekawa, dlaczego chciałem się zabić.’’. Zatem początek jest dosyć… intrygujący. Nie jest to powieść "napakowana’’ scenami akcji i tak dalej. To spokojna książka. Refleksyjna, o ciekawym, nierzeczywistym pomyśle. Czy ją polecam? Tak. Urzekła mnie swą prostotą. Muszę jednak zaznaczyć, że nie jest to powieść dla fanów dzikiej akcji, wartkich dialogów czy szalonych bohaterów. Co nie znaczy, że nie warto po nią sięgnąć.

PS. Świetny pomysł na prezent na Dzień Matki! Co prawda w tym roku już minął, ale na przyszły będzie w sam raz :). Z drugiej strony można przecież mamę obdarować bez specjalnej okazji :)


Katia, 13 lat

Książka ukazała się nakładem  Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz