tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 4 czerwca 2014

" Suka z klasą" - Andrew Dilger - recenzja

Suka z klasą - Andrew DilgerAndrew Dilger to redaktor i doceniany poeta, a także miłośnik chartów. Suka z klasą to jego debiut prozatorski.  Autor obecnie pracuje nad kolejną książką.

Trzydziestosiedmioletni Andrew marzy o psie. Lecz nie może być to byle jaki pies. I tu pojawiają się pewne dylematy: czy ma to być kundel czy rasowy, zaadoptowany ze schroniska czy kupiony. W wyborze Andrew’owi pomaga jego dziewczyna Sarah. I tak wybór pada na Dash - charcicę, medalistkę ścigającą się kiedyś w wyścigach oraz zdobywczynię tytułu Suki Roku. 

Od tej chwili Andrew i Sarah zaczynają zmagania z opieką nad psem, nauczonym innego życia. W dodatku Andrew przygotowuje swój ślub i zastanawia się jak włączyć w tę uroczystość niesfornego psiaka.

"Suka z klasą" Andrew'a Dilgera to lekka i przyjemna lektura dla osób lubiących tematykę związaną z psami. W książce w bardzo fajny i ciekawy sposób są ukazane zmagania z wychowaniem nadaktywnego psa. Dash do tej chwili była przyzwyczajona do gonitw, więc na początku nie było łatwo sobie z nią poradzić. W moim odczuciu jeżeli ktoś chce zaopiekować się chartem, książka Suka z klasą to lektura obowiązkowa. W bardzo przystępny sposób autor ukazuje to z czym można się liczyć biorąc do swojego domu czworonoga. Ciekawym aspektem są także przygotowania do ślubu, które jednak muszą być pogodzone z wychowaniem Dash.Podsumowując książkę polecam tym, którzy akurat lubią psie historie. Książka ukazuje typowe rozterki właściciela czworonoga, szczególnie tak ruchliwego jak Dash. Jest to lektura zabawna. Dla mnie dużym plusem była okładka, która przeciągnęła mój wzrok.

Grazia, 18 lat  


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros. 

1 komentarz:

  1. Zapraszam na mojego bloga http://inspiracje-na-papierze.blogspot.com. Ja dopiero zaczynam, ale tez piszę o młodzieżowych seriach książek i młodzieżowych książkach.

    OdpowiedzUsuń