tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 11 września 2014

"August" - Agnieszka Tyszka - recenzja

   "August" to książka dla dzieci napisana przez Agnieszkę Tyszkę.

     Główną bohaterką powieści jest Klara - zawsze pomocna, wesoła dziewczynka. August to kuc islandzki należący właśnie do niej. W wakacje mieli wiele okazji do wspólnych wypraw i przejażdżek, ale nadeszła jesień, a wraz z nią szkoła. Okazuje się, że do klasy Klary przyjęto nową uczennicę Paulinę. Klara postanawia się z nią zaprzyjaźnić, co wcale nie będzie takie proste...

      "August" to sympatyczna książeczka. Jedyne, co jest w niej denerwujące to, typowe dla powieści skierowanych do trochę młodszych czytelników, dobre zakończenia wszystkiego. Zawsze i wszędzie głównej bohaterce i jej koleżankom wszystko się udaje. Niestety, ale w prawdziwym życiu nie wszystko kończy się "happy end'em". Oczywiście można autorce to wybaczyć, bo jak po raz kolejny podkreślam, to powieść dla młodszych osób. Poza tym jest pełno humoru, zabawnych sytuacji, a całą książkę przyjemnie się czyta.

        Zachęcam wszystkie dzieci do przeczytania "Augusta", choćby dla poprawy humoru. A każdy nastolatek, który ma młodsze rodzeństwo może mu podrzucić tę książkę. Szczególnie polecam ją wszystkim miłośnikom koni i jeździectwa, bo tego w powieści nie zabraknie.
                                   
                                 Cavallo, lat 14

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz