tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 9 września 2014

"Bajki dla marzycieli" – Alani Satori - recenzja

Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania 'Bajki dla marzycieli'Utwór jest zbiorem bajek, jednakże skierowanym  do nieco starszych czytelników. Książka ma swoistą kompozycję – każda bajka składa się bowiem z dwóch ‘części’ – tej właściwej, oraz komentarza autorki. Co łączy wszystkie te historie? Każda bajka traktuje o roli marzeń w życiu człowieka.

Alani Satori w tej niewielkiej objętościowo książeczce dzieli się z nami prawdami uniwersalnymi, wyśmiewa najczęstsze powody, dla których ludzie rezygnują z marzeń oraz zachęca do realizowania ich. Autorka na przykładzie swoich bohaterów próbuje pokazać nam, jak wielka jest radość ze spełnionego marzenia. 

Książka ma na celu przekonanie czytelników, że marzenie nie spełni się samo, trzeba postawić je sobie jako cel w życiu i dążyć do jego osiągnięcia. Oczywiście, droga ta często nie jest usłana różami, jednak warto podjąć taką próbę, żeby potem móc cieszyć się z osiągnięcia obranego celu. Paradoksalnie – im trudniej nam coś osiągnąć i im więcej czasu nam to zajmuje – tym większa jest nasza radość.

Zachęcam wszystkich do przeczytania tej niewielkiej lektury. Życzę Wam, Czytelnicy, abyście zainspirowali się postawami bohaterów i wśród nich poszukali własnej drogi do spełnienia największego marzenia.


Lucienne, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz