tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 23 października 2014

"Autorka" - Maria Ulatowska, Jacek Skowroński - recenzja

Okładka książki AutorkaTytułową autorką jest Justyna Sobolewska, rozwódka, która niespodziewanie stała się sławna dzięki swojej książce. Mamy tu również mnóstwo innych bohaterów: policjant, profilerka, malarz i wielu więcej. Bardzo podoba mi się to, że każdy z nich odegrał znaczna rolę, nikt nie został wspomniany bez powodu. 

Nagle osoby pośrednio lub bezpośrednio związane z Justyną zostają mordowane, a przy każdej ofierze policja znajduje papierowy stateczek... Bardzo spodobało mi się to, że przed śmiercią mamy styczność z każdą osobą. Widzimy ostatnie parę minut jej życia, poznajemy jej marzenia, obawy i zupełnie przyziemne myśli, przez co zyskuje ona naszą sympatię i faktycznie smuci nas fakt, że została ona zamordowana. 

Niezwykle sprawnie prowadzonych jest tu wiele ciekawych wątków, ale czytelnik nie może się zorientować, które grają kluczową rolę, a które są po prostu bez znaczenia. Wszystko to sprawiało, że przypominało mi to książki autorstwa Agathy Christie a to naprawdę olbrzymi komplement. Jednak mimo tych wielu plusów, zakończenie (chociaż jest ono bardzo zaskakujące i w stylu Agathy Christie) wydało mi się dość niemrawe i słabo zaakcentowane. Ale pomijając to, książkę czyta się naprawdę świetnie, jest to prawdziwa przyjemność, rozdziały są krótkie, dzięki czemu lektura nie jest męcząca i można ją szybko przekartkować w tzw. międzyczasie. 


Sheri , 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz