tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 16 marca 2015

„Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt” - Dorothe Johnson, Liv Tyler - recenzja

Ostatnio miałam okazję zapoznać się z książką pt. „Współczesne maniery, czyli jak się zachować w drodze na szczyt”. Autorkami utworu są Dorothe Johnson - specjalistka do spraw etykiety oraz jej wnuczka Liv Tyler - aktorka.

Okładka książki Współczesne maniery. Jak zachowywać się w drodze na szczytKsiążka przedstawia podstawowe zasady savoir - vivre`u.  Utwór mówi o tym jak należy zachować się w czasie spotkań, w pracy, w podróży czy przy stole. Oprócz tego, autorki opisują poprawne zachowanie w czasie korzystania z komunikacji elektronicznej czy właściwe maniery gospodarza. 

Forma książki jest bardzo przystępna – duża ilość ilustracji, posumowania czy wtrącenia sprawiają, że utwór czyta się bardzo szybko. Liczne dopiski i historie z życia Liv czy Dorothe powodują, że książka jest ciekawsza. Dodatkowo bardzo podobał mi się pomysł ze zrobieniem porównania dotyczącego uściśnięcia dłoni w różnych państwach. Pozwalało to czytelnikowi porównać kultury i zwyczaje na poszczególnych kontynentach.

Pomimo wielu zalet związanych z bardzo ładną i staranną oprawą graficzną czy prostym i przystępnym tekstem ta książka przedstawia bardzo ogólne i znane zasady, które są przekazywane dzieciom od najmłodszych lat. Przed rozpoczęciem czytania książki spodziewałam się bardziej dokładnych i szczegółowych wskazówek odnośnie zachowania w określonych sytuacjach. Pod tym kątem utwór mnie rozczarował.

„Współczesne maniery, czyli jak się zachować w drodze na szczyt” to dobra pozycja dla osób, które chcą utrwalić sobie podstawowe zasady savoir - vivre`u oraz poznać prawdziwe historie z życia Dorothe Johnson i Liv Tyler.Tilia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz