tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 3 czerwca 2015

"Bardzo polska historia wszystkiego" – Adam Węgłowski - recenzja

Bardzo polska historia wszystkiegoKto nie lubi zagadek?
Kto jako dziecko nie bawił się detektywa?

     Odpowiedź jest jasna. Każdy ma w sobie coś co ciągnie go do szukania i odkrywania tajemnic. Również Adam Węgłowski, autor Bardzo polskiej historii wszystkiego podjął się tego rozwijającego zajęcia. Szukając śladów polskości natrafił na niebywałe, zaskakujące fakty. Któż mógłby się spodziewać, że Frankenstein i Golem, w głębi ich czarnej, mrocznej duszy, to Polacy. Równie niezwykłe odkrycia dotyczą Czarnej Madonny z Jasnej Góry, Krzysztofa Kolumba, słynnego Kuby Rozpruwacza, światowej sławy agenta 007, Jamesa Bonda, a nawet archeologa, podróżnika i po trosze awanturnika Indiana Jones’a.
    
Można się zdziwić co te niekiedy fikcyjne postacie mają z polskich korzeni, ale po lekturze, wcześniej wspomniane zdumienie zamieni się w najczystszy podziw oraz dumę. Tak było w moim przypadku i jestem pewna, że dla pasjonatów polskiej historii, będzie to lektura czytana z prawdziwą przyjemnością. Sam pomysł zgłębienia się w meandry tajemniczej przeszłości, hipotezy poparte prawdziwymi dokumentami oraz niebywała rzetelność w przekazywaniu informacji czynią tę pozycję jak najbardziej godną uwagi. Polecam wszystkim, na pewno spędzicie udany wieczór, przy tej pozycji. Niestety pisząc więcej zdradziłabym za dużo, więc sami spróbujcie i oceńcie.
     
Adam Węgłowski to dziennikarz magazynu ,,Focus Historia”. Pisał także w ,,Tygodniku Powszechnym”, ,,Zwierciadle” i ,,W podróży”. Jest autorem powieści kryminalnej Przypadek Ritterów i jej kontynuacji Noc sztyletników. Miłośnik tajemnic historii, zagadek detektywistycznych i dziwnych meandrów popkultury.


Nikki, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

1 komentarz:

  1. Zapraszam do mnie.

    kraj-z-ksiazkami.blogspot.com

    Maniaczka :)

    OdpowiedzUsuń