tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 29 lutego 2012

"Monster High. O wilku mowa ..." - Lisi Harrison - recenzja


Lisi Harisson to amerykańska autorka serii książek Monster High, oraz wielu innych książek dla młodzieży między innymi Elita i Alfa. Obecnie autorka mieszka w Laguna Beach w Kalifornii i pisze czwartą część Monster High. Dla przypomnienia pierwsza książka z tej serii to Upiorna szkoła, druga to Upiór z sąsiedztwa.

Główne bohaterki Monster High i w tej części przeżywają niesamowite historie.
Franki Stein nadal nie może się pogodzić z oszustwem Bretta. Dzięki temu, że nie była widoczna w filmie, nadal może mieszkać w Salem, a także walczyć o swoje prawa i prawa RAD-owców.
Melody Carver w pewnej chwili swojego życia ma wątpliwości co do swojego pochodzenia i odkrywa tajemniczą moc, ukrytą w jej głosie, której nie może się nikt oprzeć. Próbuje też odwieść panią J. od wyjazdu  z Salem. 

W tej części Monster High jedną z głównych bohaterek staje się także Clawdeen Wolf, która żyje w cieniu swoich sześciu braci. Dlatego mając dość takiego życia, postanawia urządzić wystrzałowe przyjęcie na swoje szesnaste urodziny. Lecz jej plany pokrzyżowała emisja nieocenzurowanego filmy Upiór z sąsiedztwa...

Jak poradzą sobie Frankie, Melody, Clawdeen i inni RAD-owcy?
Czego dowie się o sobie i swojej rodzinie Melody?
Czy impreza Clawdeen się uda?

Tego wszystkiego dowiesz się czytając, równie wciągającą jak poprzednie, książkę z serii Monster High. Wiele jest w niej ciekawych zwrotów akcji. Powieść jest napisana tak dobrze, że pochłonęłam ja w zaledwie jeden wieczór. Okładka Monster High. O wilku mowa, nawiązuje do poprzednich, ale moim zdaniem jest najlepsza. Czekam już na następną część przygód o RAD-owcach.

                                                                                  Grazia, 15 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las! 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz