tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 14 maja 2012

"Olka"- Elżbieta Jodko- Kula- recenzja

Autorką książki "Olka" jest znana nam już Elżbieta Jodko-Kula.
 
Jest to opowieść o piętnastoletniej dziewczynie, która zmaga się z trudną sytuacją rodzinną.
Po śmierci jej ojca, matka zaczyna pić, a nasza bohaterka musi zmienić szkołę. Oczywiście nikogo  tam nie zna, traci kontakt z dawnymi przyjaciółmi i zostaje całkiem sama ze swoimi problemami, które z dnia na dzień coraz bardziej ją przytłaczają. 
 
W nowej szkole zaprzyjaźnia się z Iwoną, która poznaje ją ze swoim starszym bratem Robertem. Olka zaczyna wciągać się w złe towarzystwo, ale nie umie się z tego wyplątać, bo za bardzo boi się Roberta. Na szczęście może na chwilę od niego odpocząć, ponieważ jedzie na obóz, gdzie poznaje dwoje psychologów. Starają się jej pomóc, jednak dziewczyna nie chce się przed nimi otworzyć. 
Po powrocie dalej musi robić wszystko, czego żąda Robert. Ma tego dość, ale wie że nie ma jak przed tym uciec, ponieważ brat Iwony szantażuje ją i zmusza do handlu narkotykami.
Bezradna Ola wraca do domu i przez nie uwagę  wpada pod samochód ...
 
Jak potoczyły się dalej losy dziewczyny dowiecie się jeśli przeczytacie tę książkę. To kolejna część z serii "Nastoletnie Problemy". Jednak Sprawa Olki jest całkiem  inna od tych, które czytałam wcześniej. Są tu poruszone ważne tematy, od rodzinnych problemów, poprzez brak akceptacji, do poważnych wykroczeń.
 
To lektura dla każdego miłośnika powieści o problemach z życia młodych ludzi.
 
 Carmen, 14 lat
 
 
Za książkę dziękuję Wydawnictwu Skrzat

 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz