tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 27 czerwca 2012

"Smok Griaule" - Lucius Shepard - recenzja


Jedną z tegorocznych nowości jest „Smok Griaule” pióra Luciusa Sheparda.

To opowieść o Catherianie, która wychowała się śpiąc na grzbiecie smoka (niezależnie jak idiotycznie to brzmi - książka naprawdę tak się zaczyna). Przez całe swoje życie dziewczyna wiedziała, że jest wyjątkowa, przez co stała się arogancka i płytka, ale jednocześnie także inteligenta, gdyż zdawała sobie sprawę ze swoich wad. 

Jej spokojne życie zostało przerwanie, kiedy pewnego dnia zeszła pod ziemię zobaczyć się ze smokiem i omal nie przypłaciła tego życiem. Jednak co tam tak naprawdę się wydarzyło zostawię dla siebie :) Wy musicie przekonać się sami!

Lucius Shepard to człowiek, który od ponad 25 lat pisał opowiadania, które były ze sobą luźno powiązanie i przedstawiały historię smoka z różnych punktów widzenia. To właśnie dla fanów tych opowiadań autor postanowił zebrać je w jedną książkę i wpleść w to współczesne realia Ameryki Środkowej.

Warto by także wspomnieć, że kilka lat temu na polskim rynku ukazała się inna powieść tego pisarza, zatytułowana „Zielony kocur diabła”.

Osobiście po raz pierwszy zetknęłam się twórczością Sheparda dopiero przy tej książce i jestem pod wrażeniem pisarskiego talentu autora. Nawet z błahej rzeczy stworzył coś niesamowitego i wciągającego. 

                                                                                                                     
Gorąco polecam
                                                                                                                      Sunny Girl, 18 lat

Za wspaniałą lekturę dziękuję Wydawnictwu MAG.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz