tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 23 listopada 2012

"Najbardziej tajemnicze morderstwa" - Lionel Fanthorpe, Patricia Fanthorpe - recenzja


Rozwiązanie niektórych zbrodni mogłoby znacznie wpłynąć na zmiany w historii. Autorzy starają się przybliżyć niejasne morderstwa, gdzie zazwyczaj oskarżano za nie niewinnych ludzi, ale czy na pewno niewinnych? 

Najbardziej tajemnicze morderstwa - Lionel FanthorpeFanthorpowie ukazują nam możliwych sprawców oraz motywy, jak i okoliczności popełnionych zbrodni. Jaką możemy mieć pewność, że Juliusz Cezar w trakcie zamachu na jego życie krzycząc „Et tu, Brute” nie miał na myśli, aby Brutus również chwycił za sztylet? Co jeśli tymi słowami Cezar chciał uratować życie Brutusa? A może jednak chodziło mu o jego zdradę? 

Autorzy książki „Najbardziej tajemnicze morderstwa” rozważają wszystkie możliwości w taki sposób, by czytelnik mógł dojść do własnych wniosków, możliwych motywów i podejrzanych. Historie opisane w książce skrywają wiele nieścisłości w dokonanych dawniej osądach. Lionel i Patricia Fanthorpe wyraźnie wytykają błędy popełnione w dochodzeniach, zbieraniu dowodów, jak i wyrokach.

Czytając „Najbardziej tajemnicze morderstwa”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Replika, powracamy do czasów faraona Tutenchamona powoli zbliżając się do czasów współczesnych. Wszystkie sprawy opisane są bardzo ściśle i krótko, przedstawiając tylko te najważniejsze oblicza danej zbrodni. 

Można polecić książkę Lionela i Patrici Fanthorpów każdemu, kto szuka interesującej pozycji, jak i miłośnikom historii.

Rimma, 17 lat

Za interesującą pozycję dziękuję portalowi Zbrodnia w Bibliotece.


1 komentarz:

  1. Szukałam właśnie takiej książki! ;]

    OdpowiedzUsuń