tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 stycznia 2013

"Rozdroża" - William Paul Young - recenzja


William Paul Young to autor bestsellerowej książki pod tytułem „Chata”, która sprzedała się aż w 18 milionach egzemplarzy. Jego kolejnym dziełem są „Rozdroża”, pozycja ta ma charakter psychologiczny. Poznajemy w niej wewnętrzne przeżycia Anthony'ego Spencera.
Rozdroża - William P. Young 
Anthony Spencer, główny bohater książki to egoistyczny biznesmen, który odniósł w życiu wielki sukces. Zawdzięcza go wyłącznie sobie, chociaż koszt okazuje się wysoki. Przez swoją fortunę staje się nieufny w stosunku do ludzi. Ma obsesję na punkcie pieniędzy, nie chce ich stracić. Zaczyna izolować się od społeczeństwa, tworzyć sobie tajne kryjówki.

Pewnego dnia z nieznanych mu przyczyn traci przytomność. Trafia do szpitala na OIOM, zapada w śpiączkę. W końcu budzi się w surrealistycznym świecie, który jest odzwierciedleniem jego dotychczasowego życia. Anthony zdaje sobie sprawę, że to co właśnie go spotkało jest spowodowane lekami podawanymi mu przez lekarzy w szpitalu. Akceptuje nową sytuację i rozpoczyna swoją przygodę w nowym świecie, który uważa za wytwór swojej podświadomości. Tu spotyka osoby, które dają mu wskazówki. Początkowo bohater nie wie czy powinien ich słuchać i podążać drogą przez nich wyznaczoną, czy też wybrać własną. Ostatecznie decyduje się iść za głosami innych. Ma nadzieję, że przez to odkupi swoje winy i będzie mógł powrócić do swojego normalnego życia. Dzięki tej decyzji nawiązuje głębokie kontakty z innymi ludźmi, staje się znów istotą społeczną. Spencer patrzy oczami innych ludzi i doświadcza ich uczuć, jednocześnie jednak wciąż pozostaje przy swoich zasadach, co prowadzi do konfliktu w procesie uzdrawiania.

Czy Anthony zrozumie swoje złe postępowanie?
Czy wyciągnie wnioski z tego dziwnego splotu zdarzeń?
Czy będzie miał odwagę naprawić krzywdę jaką wyrządził?
Czy wróci do normalnego życia?

Chcesz wiedzieć? Przeczytaj!

„Rozdroża” to pasjonująca lektura dla ludzi cierpliwych, bowiem akcja toczy się w niej bardzo wolno, a większość miejsca zajmują bogate refleksje głównego bohatera nad własnym życiem. Jednak pomimo tego, iż jest to książka psychologiczna, to polecam ją wszystkim, bo każdy z nas potrzebuje chwili zatrzymania i refleksji!

Serdecznie polecam!

Mika, 18 lat

Wydawnictwu MAG dziękuję za pasjonującą książkę.

1 komentarz:

  1. Poluję na książki tego autora ale jak na razie wolałabym przeczytać chatę.

    OdpowiedzUsuń