tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 5 lutego 2013

"Uzdrowiciel" - Ken McClure - recenzjaUzdrowiciel - Ken McClureKsiążka  „Uzdrowiciel”, której autorem jest Ken McClure wprowadza nas w świat, w którym każdy może stać się ofiarą pewnego niebezpiecznego systemu.  Sterowana  epidemia cholery, tajemnicze szczepionki, intrygi sięgające do najwyższych szczebli władzy, chęć zawładnięcia losami ludzi – to tylko niektóre z elementów budujących, w sprawny sposób, fabułę tej książki. 

Ciekawa narracja  prowadzona prostym, zrozumiałym dla każdego czytelnika językiem ułatwia nadążanie za  myślą autora. Początkowo nic nie zapowiada czyhającego na ludzi niebezpieczeństwa. Główni  bohaterowie  tej opowieści  stopniowo odkrywają na czym polega zbrodniczy  i precyzyjnie kontrolowany proceder, mający na celu poprawę kondycji ludzkości. Czytelnik podąża tuż za nimi mając czasami wrażenie, że pewne rozwiązania przychodzą do niego wcześniej niż do prowadzących śledztwo postaci. Nadchodzi moment, w którym  wydaje się, że wszystko jest już jasne i  oczywiste, ale właśnie wtedy okazuje się, że  odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania są zupełnie inne. 

Taki sposób prowadzenia przez autora narracji w tej książce sprawia, że  podczas czytania zanika poczucie czasu, a rozgrzana do czerwoności wyobraźnia przesuwa przed oczyma czytelnika obrazy i sceny niczym  w trakcie oglądania  sensacyjnego  filmu.  Pikanterii całej książce dodaje informacja zamieszczona na jednej z pierwszych stron książki:  „Większość miejsc i instytucji wymienionych w tej opowieści jest prawdziwa ale opisane osoby są fikcyjne”. Po przeczytaniu powieści  już nigdy nie popatrzymy na swojego lekarza rodzinnego tak samo jak przed lekturą tej powieści. Na szczęście po raz kolejny utwierdzimy się w przekonaniu , że przyjaźń, lojalność i miłość są dla człowieka najważniejsze.

 Polecam z przyjemnością .

Soya, 17 lat

Wydawnictwu Amber dziękuję za możliwość  przeczytania książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz